E-knihy

Z pohodlia domova si cez on-line katalóg knižnice môžete vypožičať e-knihu (alternatívu tlačenej knihy) kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Ich existenciu oceníte nielen pri cestovaní, ale aj počas karantény. Vďaka finančnej podpore Prešovského samosprávneho kraja Ľubovnianska knižnica v spolupráci s portálom Palmknihy.cz – eReading ponúka svojim čitateľom na vypožičanie takmer 10 000 e-kníh. V ponuke sú knihy z vydavateľstiev: Academia, Albatros, BB/art, BizBooks, CPress, Edika, Fragment, Host, Jota, Libri, Mladá fronta, Paseka, Vyšehrad, XYZ a mnohé ďalšie. Ponuka sa postupne rozširuje.

 • Do 31.12. 2020 je pre všetkých registrovaných čitateľov Ľubovnianskej knižnice požičiavanie bezplatné.
 • Dĺžka výpožičky je 31 dní, na 32 deň sa e-kniha sama vymaže z aplikácie.
 • E-knihu nie je možné predčasne vrátiť.
 • Čitateľ môže mať zároveň požičané 3 tituly.

Ako si vypožičať e-knihu:

 1. Službu môžu využívať registrovaní používatelia. Ak nie ste registrovaným čitateľom, zaregistrujte sa v knižnici osobne alebo on-line.
 2. Registrujte sa na portáli Palmknihy.cz (uvedený e-mail musí byť totožný s mailom uvedeným v knižnici).
 3. Stiahnite si aplikáciu s názvom eReading do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet), ktorá je k dispozícii zdarma na Google Play pre Android alebo na App Store pre iOS.

Ako si vypožičať e-knihu:

 1. Prihláste sa do online katalógu knižnice.
 2. Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať e-knihu“. Po stisnutí tlačidla sa Vám zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.

Ako otvoriť e-knihu:

 1. Otvorte aplikáciu eReading. Sekcia s „Místními“ (stiahnutými) knihami bude najprv prázdna.
 2. V hornom menu zvoľte sekciu „ONLINE“ a vyplňte Vaše prihlasovacie údaje, ktoré ste uviedli pri registrácii do portálu www.palmknihy.cz.
 3. Kliknutím na obálku stiahnete e-knihu zo sekcie „Online“ do „Místní“. Iba v tomto kroku musíte byť pripojení na Internet.
 4. V prípade, že máte aplikáciu eReading stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení, proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.

Podporované čítačky:

eReading.cz 4 Touch Light , C-TECH Lexis (EBR-61), Energy eReader Pro HD, inkBOOK Classic 2, inkBOOK Prime, inkBOOK, Prime HD, inkBOOK Lumos, inkBOOK Explore, ONYX BOOX Poke Pro 6″, ONYX BOOX Nova 7.8″, ONYX BOOX Note 10.3″, ONYX BOOX Max 2 13.3″

Technická podpora pre knižnice a čitateľov:

Denisa Suchánková
email: knihovny@palmknihy.cz
tel.: +420 731 159 973