Preventívne opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu

6. mája 2020 kniznica

Milí naši návštevníci, čitatelia, priatelia,
od pondelka, 11.5.2020, spúšťame výpožičky kníh, registráciu a preregistráciu používateľov. Zatiaľ až do odvolania v obmedzenom režime a obmedzenej (skrátenej) otváracej dobe.
Dostupné sú len absenčné výpožičky kníh a periodík.
Úsek detskej literatúry, čitáreň periodík a úsek regionálnej literatúry ostávajú zatvorené. Rovnako nebudeme poskytovať prístup k počítačom s pripojením na internet a on-line katalóg priamo v knižnici.
Využiť môžete objednávku kníh cez on-line katalóg a my vám ich pripravíme na vyzdvihnutie. Viac na:

Pri vstupe do knižnice a požičiavaní kníh treba dbať na všetky preventívne a hygienické opatrenia:

• do knižnice vstupovať len s rúškom alebo inak prekrytými dýchacími cestami (s výnimkou detí do dvoch rokov a osôb s poruchami autistického spektra),
  • po vstupe do knižnice si vydezinfikovať ruky pripraveným dezinfekčným roztokom,
  • dodržovať odstup minimálne 2 metre,
  • minimalizovať čas strávený v knižnici,
  • otváracie hodiny do 11:00 sú aj u nás vymedzené pre seniorov nad 65 rokov,
  • maximálny počet návštevníkov v knižnici v jednom okamihu nesmie byť viac ako 10 osôb,
  • rešpektovať pokyny zamestnancov knižnice.

Toalety pre verejnosť nebude možné používať až do ukončenia preventívnych opatrení.